România a început cu stângul duelul cu Cehia de la Fed Cup. Miki Buzărnescu, în lacrimi după un meci greu

-

România a pierdut sâmbătă primul duel cu Cehia din  turul I al Grupei Mondiale la Fed Cup, după ce Mihaela Buzărnescu  a fost învinsă de cehoaica Karolina Pliskova, în două seturi, cu scorul de: 1-6, 4-6.

Karolina Pliskova (locul 5 WTA) s-a impus sâmbătă fără probleme în primul set. Jocul fost dominat autoritar de sportiva cehă, după un prim game echilibrat care a servit foarte puternic, a fost agresivă și a dominat majoritatea schimburilor.

De partea cealaltă, Miki Buzărnescu a părut lipsită de idei, dar și cu o viteză în minus față de adversară, scrie gsp.ro.

Setul  al doilea  a fost mult mai echilibrat. Mihaela a jucat mai bine, a avut mai multă încredere în ea și i-a pus probleme Pliskovei. Cele două jucătoare au mers cap la cap până la 4-4, când Pliskova a forțat și făcut break-ul. Ulterior, Pliskova a servit și a câștigat meciul

Programul meciurilor de la Fed Cup dintre România şi Cehia. „Nu va fi uşor, dar nici imposibil”

Ne-ar plăcea să aflăm ce crezi despre cele de mai sus...