Simona Halep, în sferturi la Indian Wells

-

UPDATE 9.33:  Primul set a fost decis de intervenția abilă a lui Darren Cahill în jocul Simonei. Astfel că, la scorul de 4-5 pentru chinezoaică, Cahill a avut o discuție relevatoare cu sportiva noastră, care a câștigat toate game-urile disputate până la final.

Chinezoaica a fost agresivă pe serviciul al doilea  al jucătoarei noastre și a reușit să o scoată din ritm cu loviturile direcționate obsesiv spre centrul terenului de joc. Simona Halep a avut o evoluție exasperantă pentru Wang în setul secund. Loviturile năpraznice de pe fundul terenului și retururile precise au închis setul în doar 30 de minute.

Știrea Inițială:

Liderul mondial al clasamentului WTA, Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, după ce a învins-o pe sportiva chineză, Qiang Wang, în două seturi, cu scorul de: 7-5, 6-1.

Mai puteți citi și: Gina Haspel, o decizie controversată a preşedintelui SUA la conducerea CIA?

Ne-ar plăcea să aflăm ce crezi despre cele de mai sus...